Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. ZAJÍMAVÉ INFORMACE
  3. PRO MAMINKY
  4. MASÁŽ MIMINKA PŘI ZAHLENĚNÍ
Masáž miminka při zahlenění

Masáž miminka při zahlenění

 

Zahlenění se u miminka může objevit hned po narození. Často se s ním setkáváme převážně v období podzimu a jara. U miminek a dětí, které ještě neumí smrkat je dobré, když jim 5x denně masírujeme hrudníček. Připravíme si pěnový míček a masážní krém nebo olej, je dobré použít i pár kapek eukalyptové esence na nožičky, která rozpouští hleny. Je důležité masírovat děťátko ve vyhřáté místnosti, aby mu nebyla zima.

 

Masáž miminka míčkem1) Masáž pěnovým míčkem

 

Míček položíme miminku na hrudní kost a pomalu kutálíme k rameni, na levé i pravé straně hrudníčku 5x opakujeme

 

MASÁŽ MIMINKA2) Jako otevřená kniha

 

V rukách prohřejeme masážní olej a hranou – malíčky je opřeme o hrudní kost dítěte (zavřená kniha). Ruce od sebe oddalujeme od malíčků, jako když otevíráme knihu a přejíždíme jimi oblast plic přes prsní bradavky po žebrech až na boky. 3x opakujeme

 

Masáž miminka3) Motýlí křídla

 

Ruce položíme na kyčle miminka a pravou rukou pohladíme křížem na protilehlé rameno a lehce zpět na kyčel. Levou rukou děláme stejný pohyb od druhé kyčle křížem na protilehlé rameno a lehce zpět. (tzn. pravou rukou na levé rameno a levou rukou na pravé rameno). Pohyb opakujeme střídavě levou a pravou rukou 3x.

 

4) „Vyklepání“ hlenů z průdušek

 

Po této masáži „vyťukáme“ z miminka hleny usazené v průduškách. Dvěma prsty proťukáváme oblast plic a průdušek na hrudníčku, na levém i pravém boku a na zádech miminka.

 

Masáž miminka při kolice5) Masáž bříška

 

Bříško masírujeme ve směru hodinových ručiček kolem pupíku. Masáží bříška podpoříme rozpouštění a vykakání napolykaných hlenů. Masáž bříška je vhodná i při kolice.

 

Na ukončení masáže miminko pohladíme. Je možné, že se Vám miminko rozkašle, podle toho poznáme, že hleny odchází z průdušek ven. Po této masáži je dobré použít odsávačku a miminko hlenů zbavit.