Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1,00 Kč a máte dopravu ZDARMA
  1. Úvod
  2. PĚT ELEMENTŮ
  3. HARMONIZACE ORGANISMU

Harmonizace organismu

 

Zdraví znamená kvalitu života


A co znamená kvalita života?

 

Patří k ní schopnost spát v noci, chodit bez bolesti, jíst a těšit se z jídla, mít funkční paměť a dosahovat věcí, které pro vás v životě něco znamenají. Zdraví znamená čas trávený v rodině, procházky po lese, pozitivní myšlení, schopnost zvládat stres a být bez hněvu. Zdraví znamená, že o své tělo pečujete s respektem a prožíváte radostný pocit z toho, jak dobře vám na oplátku funguje. Zdraví znamená pulsující energii, každodenní optimismus a také dostatek sexuální energie – a k tomu ještě mnoho dalšího…

 

Tělo je ohromující samoléčivý organismus

Proto vezměte na vědomí, že , pokouší se uvést do rovnováhy funkce jednotlivých orgánů i systémů v těle. „Příznaky“ nemoci často bývají jen prosbou o pomoc, kterou se na nás obrací naše vlastní biologie. Moudrý člověk naslouchá těmto prosbám, pokouší se porozumět, co znamenají, a reagovat na ně zvýšenou péčí o své tělo.

 

Konvenční medicína je zaměřena na „zvládání příznaků“

(jejich omezování prostřednictvím umělých intervencí)

Naším cílem je navracet nás do vyváženého stavu, podpořit tělo při návratu do rovnováhy a harmonie, jež byla narušena. Jestli si přejeme být zdraví, je třeba se naučit správné interpretaci signálů vysílaných svým tělem a dávat je do souladu se správnými principy pro uchování zdraví. Každý člověk je samoléčivým zázrakem s mocným léčivým potenciálem, jež lze ale narušit nevhodnými zásahy. Vše, co se na nás žádá, je: vzít v úvahu vlastní léčivý potenciál a pak jen zabránit všemu ostatnímu, aby mu to překáželo…

 

Detoxikace, posílení vylučovacích orgánů a lymfatického systému

Je důležité se zaměřit na detoxikaci těla, zbavit jej všech toxinů, infekcí, plísní, parazitů apod., které se mohou vyskytovat téměř v každé části těla – ve střevech, v plících, játrech, svalech, hltanu, mozku, krvi, kůži, dokonce i v očích…

 

Současně s tím je třeba posilovat vylučovací orgány – především játra, ledviny a tlusté střevo, které mají na starosti odvádět jedy z těla ven. Zanedbaná péče vede k hromadění odpadních látek, často s patogenními účinky. Patogeny oslabují imunitní systém a způsobují infekce, jež poškozují orgány a funkční systémy těla.

 

Velkou pozornost je třeba věnovat také lymfatickému systému, který má drenážní úlohu.

 

Dokonalé trávení je nevyhnutelným předpokladem zdraví

Nejsme jen tím, co jíme, ale hlavně tím, co absorbujeme. Mnoho lidí trpí špatným trávením, trpí na oslabení funkce trávicích orgánů, má potíže s absorbováním i těch výživných přípravků posilujících organismus, které v dobré víře kupuje a užívá. Mohli bychom říci, že tito lidé nejsou schopni absorbovat část živin přijatých potravou, takže zůstávají ve stavu podvýživy i navzdory tomu, že si ke stravě přidávají jinak prospěšné doplňky stravy. Poté se diví, proč tyto výživné přípravky nemají tak pozitivní účinky, které od nich očekávali. Odpověď je ve zlepšení absorpce těchto živin. Pokud trávicí trakt netráví, živiny z potravy se nedostávají do těla. I sebelépe sestavený jídelníček je tak vlastně k ničemu, a následně mohou nastat nejrůznější zdravotní problémy. Proto je třeba podporovat zdravý žaludek, zdravou tvorbu žaludeční kyseliny, trávicích enzymů, zdravou střevní mikroflóru – zdraví celého trávicího traktu.

 

 

Transport živin – oběhový systém – krev

Aby mohly být z těla odváděny odpadní látky a zároveň být transportovány živiny ke všem buňkám, je nutné zajistit jejich transport, tzn. správnou funkci oběhového systému – zdravé cévy, čistou krev, zdravý lymfatický systém.

 

Je třeba zajistit si „čistou krev“, protože ta je něčím jako superdálnicí pro výživu a detoxikaci propojující každý orgán se všemi jeho buňkami, s celým tělem. Naše krev tvoří prostředí, obklopující naše buňky a dodávající jim všechny potřebné výživné látky po 24 hodin denně. A nejen, že přináší buňkám výživu, ale zároveň slouží pro odvod odpadních látek. Krev je primárně pročišťována našimi ledvinami a játry, ale některé přídavné „čistící“ funkce jsou zajišťovány také plícemi prostřednictvím dýchání a dokonce i s pomocí naší kůže. Mnoho lidí ale trpí nedostatečnou funkcí ledvin, takže ty nedokáží odstraňovat z krve všechny odpadní látky. Proto jsou důležité příležitostné očisty ledvin a jater.

 

Když tyto orgány fungují hladce a efektivně, pak se čistá krev projeví na zdraví těla i mysli. Tělem neustále vytvářená a do oběhu uvolňovaná nová krev zabezpečuje funkci spočívající v transportu živin, hormonů, vody, chemických zpráv a informací. Máme kontrolu nad kvalitou krve, kterou si vyrábíme z toho, co jíme, pijeme, dýcháme a absorbujeme. Jsme schopni měnit její složení tím, že si vědomě vybereme zdravější věci k jídlu, pití, dýchání a tím i k absorbování. Pro tvorbu zdravých červených krvinek krev vyžaduje konzumaci zdravých tuků, především těch, které obsahují omega-3 mastné kyseliny, pro jejich tvorbu je také rozhodující dostatek správných minerálů.

 

Rovněž je potřeba si zajistit dostatek kvalitní vody, denně vypít minimálně dva litry tekutin – nejlépe vodu či slabý čaj.

 

 

Dobrá krev přináší štěstí a zdraví, důsledkem špatné krve bývají chronické nemoci…

 

Jak kvalitní krev si vytvoříme dnes? A zítra?

 

Je to naše volba – pro každý den.

 

Oběhový systém

 

K efektnímu transportu živin k buňkám je také důležité, aby naše cévy byly dostatečně elastické – především malé cévy a vlásečnice, které tvoří nejdelší úsek celého našeho cévního systému! Jestliže oběhová soustava (srdce, cévní systém) funguje správně, pak se živiny mohou dostat krví až na místo určení, tj. ke všem buňkám.

 

Aktivace buněk – zrychlení metabolismu – výživa organismu – posílení imunity

Buňky, které nemají dostatečnou výživu, trpí. Tyto buňky nejsou aktivní, ztrácejí přirozenou regenerační schopnost a neplní dobře svoji funkci. Dlouhodobě můžeme hovořit o „buněčné podvýživě“, která se může navenek projevit různými fyziologickými poruchami nezřídka předcházející nemoc. Buňky musí být aktivovány, musí být „nabuzené“ a schopné přijímat živiny. Poté, co buňky zaktivujeme, ucítíme příliv nové energie, vitalitu.

 

Správně vyživená buňka = zdravá buňka – zdravý organismus!

 

Odstranit stres

Na začátku zdravotních potíží je velmi často stres. Může být velmi různorodý – běžný, silný, krátkodobý, ale také dlouhodobý. Stres působí na obranný systém, který se snaží důsledky tohoto působení eliminovat. A kvalita uvedené reakce je odpovědná za zdraví nebo nemoc. Když tělo reaguje správně, je schopno obrany, člověk stresu odolá a udrží si zdraví, v opačném případě může onemocnět. Nejhorší je dlouhodobý stres, který často postupně udolá a otupí i původně zdravý obranný systém a jednoho dne pak přijde impuls, např. virus a nastartuje nemoc…

 

Pro udržení zdraví proto musí být působení stresu maximálně tlumeno a jeho nepříznivé účinky na organismus účinně blokovány.

 

Základním zákonem vesmíru je zákon rovnováhy.

 

Co od svého těla očekáváme nebo přímo požadujeme, musí být také v rovnováze s tím, co svému tělu dáváme. Abychom udrželi metabolismus našeho organismu v rovnováze se svým okolím, jíme.

 

Recept na dobré zdraví? Takový recept je založen na rozumné výživě, čerstvém ovoci a zelenině, častém pobytu v přírodě, vystavování se slunci, vybraných potravinových doplňcích, pravidelném cvičení a na vylučování syntetických chemikálií z našeho těla.

 

Jednoduchý, srozumitelná recept, který si může zvolit kdokoliv a kdykoliv. Přemýšlejme sami za sebe o tom, co je pro nás významné. Neobávejte se zkoušet nové stravovací návyky, nové rozvrhy cvičení a nové přístupy v péči o sebe. Vyhledávejme to, co na nás nejlépe působí. Zvolme si zdravý životní styl založený na kvalitních potravinách, nutričních doplňcích, zdravém stravování a vyhýbání se nadměrnému a neodůvodněnému užívání farmaceutických produktů, nekvalitním syntetickým prostředkům péče o tělo a dalším jedům, které otravují naše těla…

 

Nezavrhujeme klasické postupy konvenční medicíny, ale chceme zdůraznit nutnost komplexního přístupu a hlavní úlohu každého z nás. Myslet si, že !dnes už lékaři vyléčí vše“, je fatální omyl. Hlavní roli hraje každý z nás sám. Tento fakt nelze opomíjet a nelze jej obejít a spoléhat se na lék od lékaře nebo od léčitele, že on problém za nás vyřeší…

 

 

hmoždíř s bylinkami

 

Harmonizace organismu s OKG

 

 

 

Detoxikace, posílení vylučovacích orgánů a lymfatického systému

 

Doporučujeme:

 

Ok Alfa plus + Factor Base + Emulips Slim Drink + Ok Beta plus

 

  • Uro pack - pro činnost vylučovacího systému

Ok Tau plus + Emulips Slim Drink + Ok Beta plus + Factor Base

 

Ok Alfa plus

 

 

Dokonalé trávení

 

Doporučujeme

 

Emulips Forte XXL + Ok Alfa plus + OK Beta plus

 

 

Transport živin – oběhový systém – krev

 

Doporučujeme

 

1. měsíc – OK Omega-3 Complete + Emulips Forte XXL

 

2. měsíc – Ok Gama plus + Emulips Forte XXL

 

 

Aktivace buněk – zrychlení metabolismu – výživa organismu – posílení imunity

 

Doporučujeme

 

Emulips Slim

 

Ok Omega-3 Complete + OK Alfa plus + Factor Base + Factor Base Kids